Jako svatební a portrétní fotograf vás chci přivítat na mém webu, který slouží především jako blog. Nenabízím zde své služby nebo produkty. Chci se tu jen rozkecat o všem možném z mých oborů, kterým se věnuji. A fotografii se věnuji něco málo kolem třiceti let. Za tu dobu jsem vyzkoušel nejeden žánr fotografie, vyzkoušel nemálo techniky.

Moje začátky ... píše se rok 1988

Jako kluk jsem ještě za dob totality začal fotit jednou z mála dostupných kinofilmových zrcadlovek. Tou byl v té době populární Zenit E. Třicetšest políček kinofilmu, zdlouhavý proces vyvolávání a prsty zbarvené od vývojek a páchnoucí od ustalovačů. To byl tehdy běžný život fotografa. Fotografii jsem se věnoval téměř denně. A co čert nechtěl, tento koníček měl následně i vliv na výběr školy po základce. Fotografických škol bylo poskromnu a tak jsem si vybral učňák a obor Mechanik optických přístrojů. Myslím že dobrá volba. Každý fotograf by měl vědět, jak vlastně fotoaparát funguje, jak ho opravit, jak ho nezničit. V průběhu školy jsem si pořídil první kvalitní zrcadlovku a tou byla Pentax Program A. Na tu dobu sofistikovaný nástroj pro fotografa. Kvalitní zpracování, přesné měření a hlavně, velmi kvalitní a světelné objektivy. Nezapomenu na mou padesátku se světelností 1,2 :) Kdo ví o čem mluvím, pochopí. A laikovi je to jedno. Krátce po revoluci se roztrhl pytel se školami věnující se i tvůrčí fotografii. A tak šup podat přihlášku a vzhůru studovat obor Tvůrčí fotografie. No ale to s tímto foťákem už nešlo a tak další logickou volbnou bylo zůstat u Pentaxu a proto jsem si pořídil Pentax Z1 - to nejlepší co bylo na trhu. No v té době už tento foťák stál skoro jako auto ... byla to dobrá volba. Nafotili jsme toho moc a moc. Rukama mi prošlo kde co .. Practica, Minolta, Nikon - ano, i mimořádný Nikon FM-2 nebo Pentax K1000, středoformátový Hasselblad, Mamiya RB67, Pentacon, Roleiflex, Yashica i velkoformátové fotoaparáty To-Ya nebo Magnola. Zkrátka mým životem byla fotografie. Ale s nástupem digitálu se to vše nějak pokazilo.
A já znechucen od tohoto oboru odešel ... na několik let.

Velký návrat k fotografii

A co se jednou nestalo ... Přepracován, znechucen životem a jeho smyslem ... jsem se jednoho hezkého (nebo ošklivého už nevím) rozhodl, že se k fotografii vrátím. Ale už jen amatérsky a proto jsem si za nemalé peníze pořídil Canon EOS 300D. Na tu dobu digitální zrcadlovka, která tak nějak držela krok a nabízela neuvěřitelných 6MPx :) Začal jsem si jen tak cvakat pro radost. Ale touha po dobrých fotografiích byla zakořeněna hodně hluboko a pak to šlo ráz naráz. Ze třístovky jsem přešel krátce na Canon EOS 7D no a dnes mám v šuplíku i Canon EOS 5D, hafec objektivů. Mým nejoblíbenějším je bezesporu Canon 35/1,4 a Sigma 85/1,4. V předsíni mi překážejí záblesková ateliérová světla, veškeré vybavení ani nepoberu. Ve filtrech na objektivy mám více než běžná rodina na účtech. Ale fotí se krásně.

Svatební fotograf v Praze a okolí

A proto se na jiných mých stránkách nabízím jako profesionální svatební fotograf. Takže pokud máte svatbu v Praze nebo v blízkém okolí Prahy, neváhejte a ozvěte se. Za dobré peníze se vám budu maximálně věnovat.

Moje obory

Svatební fotograf

Potřebujete nafotit svatbu? Ozvěte se.

Honza Borůvka - Svatební fotograf
Honza Borůvka - SEO konzultant

PPC & SEO konzultant

Potřebujete správně nastavit PPC kampaně, zajistit jejich správu nebo optimalizovat stránky?

Hlavní vedoucí

Hledáte ten nejlepší dětský tábor pro své dítě?

Honza Borůvka - Hlavní vedoucí dětského tábora

HONZA BORŮVKA

K dispozici aby vám pomohl ...

CHCETE VÍCE INFORMACÍ?

Osobní blog spuštěn

1.2.2018 jsem spustil svůj osobní blog. Neformální web, kde si budu tlachat o čem chci :)

Jak nafotit svatbu?

Často se mě lidí ptají, jak pořádně nafotit svatbu a tak jsem se rozhodl zveřejnit několik rad.

Problémy hlavního vedoucího

Hlavní vedoucí dětského tábora nemá jen zábavu a srandu kolem sebe, ale také dost velké problémy ...